Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

SAR System CZ

SEARCH PATROL 2013

Záchranná kynologie

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Ve dnech od 16. do 18. srpna se konalo v České Kamenici na severu Čech soutěžní setkání psovodů záchranných psů z celé České republiky.

Záchranáři Česká Kamenice, o. s. (ZČK) jsou složkou integrovaného záchranného systému. Členy organizace jsou převážně profesionální záchranáři či studenti záchranářských oborů, kteří se této činnosti chtějí věnovat i ve svém volném čase. Mezi naše cíle patří jak vzdělávání veřejnosti (v případě akcí pro děti či pro širokou veřejnost jsou naše programy bezplatné, vyděláváme si na ně školením ve firmách či zajišťováním sportovních a kulturních akcí), tak vzájemné mezioborové vzdělávání členů, aby byli schopni lépe vykonávat svou profesi a znát i práci svých kolegů z jiných oblastí IZS.

Číst dále: SEARCH PATROL 2013

 

Ocenění deseti let záchranářské kynologie

Záchranná kynologie

V pátek 26. 7. 2013 v areálu HZS ČR ve Zbirohu byli oceněni příslušnici IZS u příležitosti 10 let záchranářské kynologie v rámci IZS. Pracovně slavnostního setkání se účastnili vrcholní představitelé všech subjektů sdružených v odborné kynologické komisi generálního ředitele HZS ČR, představitelé záchranných a bezpečnostních sborů, zástupců jednotlivých nevládních organizací, občanských sdružení a spolků, kteří se záchranářskou kynologií v rámci IZS dosud aktivně zabývají nebo v minulosti zabývali.

Číst dále: Ocenění deseti let záchranářské kynologie

   

Memoriál Jana Bavloviče - zrušeno

Záchranná kynologie

Vzhled k mimořádným povodňovým událostem, jsme nuceni konání 4. ročníku Memoriálu Jana Bavloviče zrušit. Děkujeme za pochopení.

Na památku tragického úmrtí příslušníka elitní Policejní jednotky Jana Bavloviče pořádá organizace SAR CZ ve spolupráci s  Asociací příslušníků speciálních ozbrojených složek a o.s. Sport Club Litvínov  4. Ročník vytrvalostní soutěž, která proběhne dne 22. června 2013.

Záštitu nad soutěží převzalo MV-GŘ HZS ČR.

Cílem soutěže je prověření a porovnání fyzické připravenosti mezi psovody se psy se zcela odlišnou specializací výcviku. Příslušníků profesionálních ozbrojených složek, pracovníků záchranných sborů a psovodů jednotlivých nevládních organizací nebo spolků.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍČíst dále: Memoriál Jana Bavloviče - zrušeno

   

IV. Mezinárodní pracovní setkání kynologických týmů USAR odřadů

Záchranná kynologie

Ve dnech 13. – 16. června 2012 se v lokalitě bývalého výrobního závodu v Kaznějově uskutečnilo IV. Mezinárodní pracovní setkání kynologických týmů USAR odřadů, které organizovalo MV – generální ředitelství HZS ČR (dále jen „MV – GŘ HZS ČR“). Celá akce byla nosně zaměřena na praktické nasazování psovodů se psy předurčených k vyhledávacím a záchranným pracím. Námětem cvičení bylo zřícení převážné většiny budov městské zástavby vlivem seismického jevu – zemětřesení. Ve městě Vitacit došlo k silnému poškození továrny na výrobu průmyslových a vojenských výbušnin, jehož součástí bylo i zkušební centrum munice. Následkem zemětřesení vypukl požár výrobní linky s následnými výbuchy v důsledku čehož došlo k totální destrukci většiny budov a u zbylých stojících objektů byl předpoklad velmi narušené stability.

Číst dále: IV. Mezinárodní pracovní setkání kynologických týmů USAR odřadů

   

IMZ Klíny 2012

Záchranná kynologie

Hodnocení uživatelů: / 1050
NejhoršíNejlepší 

Ve dnech 15.-17.3.2012 proběhla v Krušných horách v obci Klíny a přilehlých lokalitách odborná příprava držitelů kynologických atestů MV-generálního ředitelství HZS ČR. Výcvik byl zaměřen na sutinové a lavinové vyhledání, pohyb a práci psovoda se psem na místě zásahu v zimním období.

Číst dále: IMZ Klíny 2012

   

Strana 1 z 10

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele