Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

mu

Working-dogs
Working-dogs
Skupinová informace
Kategorie:
Jméno:
Working-dogs
Vytvořeno:
Pondělí, 13 Září 2010

Popis

Webové stránky zaměřené na praktický výcvik nejen záchranářských psů.
Stránky: www.working-dogs.eu

Oznámení

Dosud nebyl přidán žádný zpravodaj

Fotoalba

Žádné album nebylo dosud vytvořeno.

Videa

Dosud nebyla přidána žádná videa
Lubomír Satora
I když zatím diskutujeme pouze s Veronikou, samozřejmě mne zajímají i názory vás ostatních. tato specializace e v plenkách a prakticky všechno se musí vytvořit nové. Zatím si myslím, že se těžko dokážeme ve všem přizpůsobit stávajícím požadavkům na pátrací tým.
Pondělí, 15 Listopad 2010 15:01
 
Lubomír Satora
Veroniko, tvou diplomku jsem četl, obecně chápu, jaké znalosti a zkušenosti by měl mít člověk, který se chce zabývat záchranařinou. Všichni bychom určitě chtěli dospět do konečného stádia, kdy má člověk všechny možné i nemožné kurzy a dostane se do TOP skupiny. Ale každá škola začíná od první třídy a končí získáním doktorátu. Pak je tu určitá specializace, kdy určitě nebude potřeba mít složeny všechny zkoušky. Snažím se od tebe získat názor, na to, co by měl umět člověk v případě naší specializace.
Pondělí, 15 Listopad 2010 14:57
 
Veronika Zemanová (Švestková)
Ahoj, jedna věc je dobře udělat psa.
To je první a nejdůležitější požadavek na psovoda. Každého. V našem případě záchranného kynologa. Vyžaduje to cit pro zvířata, cit pro výcvik, empatii a HLAVNĚ hloubkovou znalost kynologie. Etologie psa je základ. Psovod musí umět vybrat správného psa a musí umět psy číst za každé situace. Bez toho to nejde.
Další jsou povahové vlastnosti psovoda, který chce jít do praxe (na delší výpis, měli by se dělat různé psychotesty, včetně krizových).
A za třetí je to vzdělání záchr. kynologa (Přednemocniční neodkladná péče, kurzy psychologie, krizový management, kurzy týmové spolupráce, orientace v terénu, práce s GPS a radiostanicemi, práce s mapou, přežití v přírodě,…).
Pondělí, 15 Listopad 2010 08:33
 
Lubomír Satora
Díky za povzbuzení, ale zkus si při přípravě toho článku představit naši současnou situaci (Mantrailing a bloodhoundi). Několik bláznů cvičí podle vašich kriterií nevycvičitelné psy něčemu úplně novému, co tady není. Vycházíme z toho, že když to funguje všude ve světě, musí to mít svůj přínos i pro náš stávající systém. Už víme asi jak vycvičit psy, ale do týmu patří i psovod. Co s ním? Specifika naší práce jsou jasně daná. Jak využijeme asi ty tři roky, než budou psy na úrovni a co budeme vyžadovat po psovodech, aby mohli začít vykonávat svou práci? To jsou všechno otázky, které bych chtěl prodiskutovat přes tento portál. Buď tady nebo ve skupině Mantrailingu.
Neděle, 14 Listopad 2010 20:32
 
Veronika Zemanová (Švestková)
Ahoj Luboši, neptáš se jako amatér, ale jako člověk, kterého to zajímá a chce o tom něco vědět do hloubky. Kéž by takových bylo víc.
Dej mi prosím čas na odpověď, sesmolím nějaký ucelený článek. Některé odpovědi na tvé dotazy jsem rozebírala v diplomce.
Odkaz: http://www.02.working-dogs.eu/_dok_knihovna/Absolventska_prace_komplet.pdf
Neděle, 14 Listopad 2010 12:37
 
Lubomír Satora
Veroniko, opět se zeptám jako amatér v této oblasti:
1. Jsou nějaká psaná a odsouhlasená kriteria, která musí dnes splňovat kynolog záchranář? (pouze praktické nasazení - ne sport)
2. Jsou velké rozdíly ve "vzdělání" mezi profesionálním a dobrovolným záchranářem?
3. Jaký je váš názor na nutné znalosti a dovednosti záchranáře - Mantrailera, tj. člena týmu, který plní pouze úzce specializované úkoly.
4. Jaký je systém hodnocení (certifikace) kvalit záchranáře?
Sobota, 13 Listopad 2010 10:17
 
Veronika Zemanová (Švestková)
Kdo má zájem budu na stránkách working-dogs publikovat jakékoli vaše články o výcviku psů a o psech všeobecně.
Středa, 10 Listopad 2010 12:21
 
Veronika Zemanová (Švestková)
Na stránkách working-dogs archivuji zajímavé články o pátrání po Aničce.
Neděle, 07 Listopad 2010 13:30
 

Poslední aktivity

11 měsíců předem
Administrator a Marek Vykydal jste nyní přátelé
Bře 25
59 měsíců předem
Jiří Zeman přidal nový vzkaz na zeď v události cvičení ZÓNA 2013
Bře 28
61 měsíců předem
Led 22
Administrator patří nyní do skupiny JmB SZBK
Led 21
68 měsíců předem
pprap. Jan Dvořák patří nyní do skupiny KZJ ČR
Čer 24
pprap. Jan Dvořák patří nyní do skupiny Working-dogs
Čer 24

Aktivní skupiny

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele