Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

mu

SZBK ČR
SZBK ČR
Skupinová informace
Kategorie:
Jméno:
SZBK ČR
Vytvořeno:
Neděle, 12 Září 2010
Vytvořil:

Popis

Svaz záchranných brigád kynologů České republiky

Oznámení

Dosud nebyl přidán žádný zpravodaj
Dosud nebyla přidána žádná diskuze.

Fotoalba

Žádné album nebylo dosud vytvořeno.

Videa

Dosud nebyla přidána žádná videa
Veronika Zemanová (Švestková)
IRO Einsatztest

08.11.2010 - 09:58 | Aktualizováno: 08.11.2010 - 10:28
Ve fantastickém výcvikovém areálu rakouských záchranářů Tritolwerk nedaleko Vídně se v prvním listopadovém týdnu opět konala mezinárodní atestace IRO.
Počasí tentokrát sice podzimní čas vůbec nepřipomínalo, teploty kolem dvacítky a bezmračná obloha spíše navozovaly prostředí prázdninových dovolených. Účastníci z několika zemí Evropy však rozhodně žádný pocit dovolené nebo prázdnin nesdíleli. Každý z nich absolvoval ve dvou dnech a jedné noci maximální zátěž při prohledávání osmi samostatných terénů,šesti ve dne a dvou v noci, které v souhrnu ukrývaly patnáct pohřešovaných osob, jejichž počet pochopitelně předem znám nebyl. Podle mezinárodního "Marking boxu" byly některé z terénů přístupné oběma příslušníkům pracovní dvojice, v některých případech pak měl psovod přístup zapovězen, takže do nich směl vstupovat pouze pes, kterého psovod dirigoval na vzdálenost z okraje terénu. Nezbytnou součástí atestace bylo i slaňování, znalost předpisů Insaragu a první pomoci pro zraněného psa. V mezinárodní sestavě rozhodčích kromě Rakouska, Švýcarska, Norska, Německa, Holandska a Velké Británie byla Česká republika zastoupena Ms. Jaroslavem Sedlákem. Mezi 36 účastníky mezinárodních prověrek nastupovali pouze tři čeští psovodi: Bronislav Přibyl s hnědou labradorkou Babetou Bohemia Karl, Jitka Dědinová s Garpem z Rohozenských bařin a Pavla Juchelková s Lancelotem Ruthless, všichni tři ze SZBK ČR. Přes úspěšné nálezy dvanácti z patnácti pohřešovaných osob nebyla jejich jména zařazena mezi pozitivně hodnocené psovody. Jejich účast však přinesla velmi důležité poznatky, které budou podrobně analyzovány a stanou se důležitými body nadcházejících školení. V určitých aspektech lze již nyní jejich neúspěch částečně přičíst nepříliš dobré spolupráci v České republice mezi ministerstvem vnitra a dobrovolnými záchranáři. Je jistě nejvyšší čas tuto situaci výrazně zlepšit.
Zdroj: http://www.zachranari.cz/cs/32/51/iro-einsatztest/
Středa, 10 Listopad 2010 16:23
 

Poslední aktivity

11 měsíců předem
Administrator a Marek Vykydal jste nyní přátelé
Bře 25
59 měsíců předem
Jiří Zeman přidal nový vzkaz na zeď v události cvičení ZÓNA 2013
Bře 28
61 měsíců předem
Led 22
Administrator patří nyní do skupiny JmB SZBK
Led 21
68 měsíců předem
pprap. Jan Dvořák patří nyní do skupiny KZJ ČR
Čer 24
pprap. Jan Dvořák patří nyní do skupiny Working-dogs
Čer 24

Aktivní skupiny

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele