Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Videa

Knihovna - Videogalerie

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 


Mistrovství České republiky záchranných psů 2011

Mistrovství České republiky záchranných psů 2011


IMZ kynologů v Kaňkově
Celý článek
Krátký videofilm z IMZu atestovaných kynologů, který se konal ve dnech 9-11.6.2011 v okolí Mostu.


IEC CZERT

24. 11. 2010 (video HZS hl. m. Praha) - Cílem INSARAG External Classification (dále jen „IEC“) bylo posílení efektivity a koordinace pomoci při mezinárodních vyhledávacích a záchranných operacích zejména v oblastech postižených zemětřesením nebo jinou mimořádnou událostí následovanou zřícením budov (Rezoluce Valného shromáždění OSN č. 57/150 ze dne 16. prosince 2002) a tím napomoci místním záchranným složkám a omezit nasazení nepřipravených a nedostatečně technicky vybavených zahraničních záchranných týmů v místě rozsáhlé mimořádné události cestou certifikace podle pravidel INSARAG pod záštitou OSN – Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA).


CZERT 2010 - příjezd jednotek USAR

Příjezd jednotek na mezinárodní klasifikační cvičení USAR týmů (urban search and rescue) ve večerních hodinách. Námětem cvičení pod názvem CZERT IEC 2010 (Czech Emergency Respondese Team) je vyhledávání a záchrana osob zavalených pod troskami zřícených budov vlivem ničivého tornáda.


Cvičení DESTRUCTION 2010 Celý článek
Ve dnech 22. - 24. 6. 2010 se uskutečnilo mezinárodní cvičení s názvem DESTRUCTION 2010 v Komořanech u Mostu. Cvičení se kromě HEAVY USAR CZ - těžkého českého USAR odřadu zúčastnily také kynologické týmy, aby si na připravených sutinách a troskách procvičily činnost při vyhledávání, vyprošťování a záchraně osob ze zřícených budov. Současně se jednalo o přípravné cvičení před plánovanou podzimní klasifikací českého USAR odřadu podle metodiky INSARAG.


Cvičení kynologů - Pelhřimov
4. 9. 2009 - Celorepublikové cvičení kynologů-záchranářů všech složek IZS, Chválkov, Ondřejov, Kamenice nad Lipou (okr. Pelhřimov)


Cvičení JmB SZBK ČR - Kanice
Jihomoravská brigáda Svazu záchranných brigád kynologů - cvičení Kanice u Brna - 2008

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele