Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

Informační systémy

Komunitní web na SAR System CZ

Články - Informační systémy

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

social networkPortál byl rozšířen o komunitní program typu Facebook, malou lokální sociální síť. Podobné aplikace jsou vhodné nejen ke sdílení informací o sobě samém, ale mohou být použity i pro plánování událostí, prezentaci různých skupin a článků, informování o dění nebo i jako komunikační bod pro uzavřené skupiny. Vše jen závisí na nastavení soukromí a potřebách jednotlivce.

Číst dále: Komunitní web na SAR System CZ

 

GINA - Geographical INformation Assistant

Články - Informační systémy

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

ginaGINA představuje inovativní softwarový systém pro mobilní zařízení, umožňující navigaci v náročném terénu, koordinaci týmů a efektivní výměnu geografických informací. Svými vlastnostmi je předurčen pro záchranářské týmy, expedice a jiné skupiny operující v extrémních podmínkách.

 

Číst dále: GINA - Geographical INformation Assistant

   

Co je to GDACS?

Články - Informační systémy

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

gdacsInformační systémy mohou mít různou podobu. Jednou z velice zajímavých webových aplikací je i GDACS - The Global Disaster Alert  and Coordina­tion System (Globální systém varování před kata­strofami)- systém, který byl zřízen v roce 2004 pod UN-OCHA (United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Af­fairs - OSN Úřad pro koordinaci humanitárních záležitostí) a je podporován ECHO (Humanitarian Aid Department of the European Commission - Odbor humanitární pomoci Evropské komise).

Číst dále: Co je to GDACS?

   

Informační systémy

Články - Informační systémy

Koordinaci humanitární pomoci v rámci OSN zajišťuje United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (UN-OCHA) – Úřad pro koordinaci humanitární činnosti. Tato organizace poskytuje Virtual On-Site Operations Coordination Centre (Virtual OSOCC) – Virtuální operační a koordinační středisko a spolupracuje s The Global Disaster Alert and Coordination System (dále GDACS) – Globální systém varování před katastrofami. Jedná se o systém, který byl zřízen v roce 2004 a je podporován Humanitarian Aid Department of the European Commission (ECHO) – Odbor humanitární pomoci Evropské komise.

Číst dále: Informační systémy

   

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele