Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

22.03.2008 - Biely Jar, Krkonoše

Zásahy - Laviny

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

image

V sobotu 22. března 2008 došlo kolem 14.00 hod. k pádu mohutné laviny na polské straně Krkonoš v oblasti Bialeho Jaru. Lavinu strhl polský snowboardista, který zůstal uvězněn pod sněhem. Rozběhla se velká záchranná akce, při které zasahovalo kolem 140 polských a českých záchranářů. Bohužel zasypaný byl nalezen druhý den v odpoledních hodinách mrtev.dostupná, dopravili záchranáře včetně lavinových psů a potřebný materiál. Na samotné místo zásahu se však museli záchranáři dostat na lyžích, protože nebylo možné použít žádnou techniku. V 16.30 se podařilo objevit zasypanou ženu. Ta byla v bezvědomí a velice silně podchlazená za asistence lékařů transportována k posádce sanitky Rychlé záchranné služby. Celkem bylo do akce nasazeno přes padesát záchranářů Horské služby ČR a pět lavinových psů,“ říká Jiří Brožek, náčelník Horské služby ČR.

Další informace:

blog comments powered by Disqus

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele