Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

16.-17.11.2009 - Pohřešovaný muž, Boskovice

Zásahy - Plochy

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

image

V pondělí 16.11. večer, kdy jsme se těšili na volný den a vzpomínali na Sametovou revoluci, zazvonil v 21:15 hod telefon. Soňa Šabacká svolávala psovody, kteří se mohou zúčastnit plošného pátrání po pohřešované osobě v Boskovicích.

Zajistili jsme rychle hlídání dětí, nabalili vše potřebné, nachystali světla, mapu, GPS,… a vyrazili. V 23:00 hod jsme byli v Boskovicích. Počkali jsme, než dojeli další čtyři psovodi z KZJ a s rodinou pohřešovaného jsme se vydali k lesu, kde jsme začali v 23:12 prohledávat tamní les. Noční zásah jsme ukončili v 01:30, protože jsme prohledali daný prostor. Psi pracovali s velkým nasazením hodinu a třičtvrtě pouze s jednou desetiminutovou přestávkou. Domluvili jsme se na další den a rozjeli jsme se domů.

Ve 3:00 hod jsme ulehli do postele a ráno v 7:00 hod začali další přípravy. Zjišťovali jsme počasí, tiskli mapy pro psovody, přemýšleli nad taktikou prohledání lesa. Dle dohody jsme byli v úterý 17.11. ve 13:00 hod na dalším místě určení v Boskovicích. Sedm psovodů se rozdělilo na dva týmy a rozdělili jsme si dva vzdálené terény.

Hledat jsme začali ve 13:50 a skončili v 16:15. Pes pracoval dvě hodiny s krátkou přestávkou uprostřed. Prostory jsme prohledali a psovodi se psy odjeli.
Pak jsem volala rodině pohřešovaného, že končíme zásah. Manželka nás prosila o prohledání ještě jednoho prostoru, jelikož tam měli podezření na možnost ukrývání pohřešovaného.
Takže jsme již opět za tmy hledali s Arminem v dalším prostoru od 17:00 do 17:50 hod. Prostor jsme vyhodnotili jako čistý a odjeli.

Druhý den jsme se dozvěděli, že pohřešovaného našli u přehrady, v jiné části lesa.
Bohužel, kdyby policie více spolupracovala a povolala všechny psovody atestované na plošné pátrání, mohl se zvládnout v rámci sil záchranářů a psů mnohem větší prostor. Tím by se podstatně zvýšily šance na záchranu pohřešovaného.

blog comments powered by Disqus

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele