Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

25.02.2009 - Zřícení střechy domu, Na Petynce, Praha

Zásahy - Sutiny

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

imageDne 25.2. 2009 v 18:41 hod. byl MP hl. m. Prahy přijat požadavek operačního důstojníka HZS hl.m. Prahy na nasazení Záchranné kynologické skupiny MP hl.m. Prahy.

Jednalo se o zřícení částí objektu (propadlé přízemí a první patro) na Praze 6, ulice Na Petýnce. Skupina vyjela v 18:02 hod., na místo zásahu se dostavila v 19:30 hod. ve složení vedoucí skupiny Sitte Michal, Filip Jaroslav, Štrach Filip, DiS., všichni psi těchto psovodů s platným atestem MV-GŘ HZS ČR pro specializaci „S“. Zahájení prací bylo v cca 19:40 hod. pro podezření, že se pod sutinou nachází jedna osoba. Všichni psi postupně označili místo výskytu osoby pod sutinou v čase 19:52 hod. Po vyproštění osoby jednotkou HZS hl. m. Prahy z hlouby cca 1,5 m bylo zjištěno, že se jedná o mrtvou osobu mužského pohlaví, stáří cca 45 let. Poté byly opětně části zříceného objektu prohledány psi, ale bez dalšího nálezu. Ve 21:43 hod. bylo po dohodě s velitelem zásahu nasazení skupiny ukončeno. 

blog comments powered by Disqus

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele