Pondělí, Únor 19, 2018
   
Text

Vyhledávání AJAX

SAR

Český profesionální hasič vedl zástupce Evropské unie v Japonsku

Články - SAR

Na základě žádosti Japonska o poskytnutí pomoci v souvislosti s následky zemětřesení a tsunami a požadavku Monitorovacího a informačního centra EU (MIC EU) byl vyslán na mimořádnou služební cestu do Japonska příslušník Hasičského záchranného sboru ČR plk. Ing. Vladimír Vlček, PhD., který v rámci koordinačního a vyhodnocovacího týmu Monitorovacího a informačního centra EU v postižené oblasti analyzoval požadavky postižené země a koordinoval materiální humanitární pomoc EU.

Číst dále: Český profesionální hasič vedl zástupce Evropské unie v Japonsku

 

Když se ztratí dítě

Články - SAR

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

patrani v terenuNadstandardní nebo nestandardní postupy policie?

Beznaděj, zoufalost, nekonečný strach. Málokdo si dokáže představit, jak intenzivní musí být tyto pocity pro rodiče, kterým se ztratí jejich dcera nebo syn. Zajisté by udělali cokoliv, aby své dítě měli zase u sebe, v bezpečí. Obvykle však mají jedinou možnost: věřit policii, že udělá vše, co je v jejich silách. Je tomu ale skutečně tak? Dělá policie vše, co je v jejich silách?

V tu říjnovou středu se, jako každý den, vracela devítiletá Anička domů po vyučování v jedné z pražských základních škol. Kolem třinácté hodiny se na rohu ulice rozloučila se svými kamarádkami a cestu si jako mnohokrát před tím zkrátila přes zahrádkářskou kolonii. Od domova ji dělilo jen pár minut. Pár minut a vše mohlo být jinak. Toho dne se však dívka domů nevrátila. Beze stopy zmizela.

Číst dále: Když se ztratí dítě

   

Smutná bilance jedné pátrací akce

Články - SAR

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

patrani prahaÚHEL POHLEDU

Již déle než čtrnáct dnů trvá v Praze-Troji pátrací akce po pohřešované Aničce Janatkové. Nechme stranou takové související pozoruhodnosti, jako byla policejní výtka novinářům, že dělají svoji práci, či rozhodování o vazbě pro muže, který byl zřejmě s dítětem v kontaktu. Podívejme se na to, jak si policie počínala přímo v terénu. A hned v úvodu je nutné zadoufat, že kriminalistická linie pátrání je snad vedena odborněji než to, co police předvedla v terénu. To byl totiž festival neschopnosti v tom, jak využívat dosažitelné síly a prostředky. A nadto nám ještě vynesl ostudu, která překročila hranice země.

Číst dále: Smutná bilance jedné pátrací akce

   

CZERT IEC 2010

Články - SAR

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

IEC 2010Mezinárodní klasifikační cvičení k poskytování pomoci zahájeno

Praha 11. října 2010 (Ivana Svitáková) - Hodnotící tým IEC (INSARAG External Classification) mezinárodního klasifikačního cvičení pod názvem CZERT IEC 2010 (Czech Emergency Response Team) se v prostorách ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky zúčastnilo diskuze k Portfoliu dokumentů, strategickým otázkám k humanitární pomoci a USAR odřadu, způsobům poskytování humanitární pomoci a také diskuze k rozhodovacímu procesu v případě aktivace USAR odřadu atd.

Číst dále: CZERT IEC 2010

   

Dobrovolní záchranáři – kynologové opět nebyli povoláni

Články - SAR

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

patrani mapaV minulém článku „Integrování Intergrovaného Záchranného Systému“ jsem se zmínil o současném stavu povolávání záchranných psů z dobrovolných organizací. Pokud jsem psal, že velitel zásahu z řad HZS v případě zborcení budov kolikrát ani neví, že si může vyžádat na pomoc atestovaného psovoda se sutinovým psem, tak spolupráce, potažmo využívání atestovaných psovodů se specializací plošného vyhledávání Policií ČR je opravdu tristní. Zatímco v prvním případě je na vině většinou neznalost této možnosti, v případě psů plochařů jde snad o strach Policie ČR dobrovolníky do akce přizvat. Existují sice kraje, ve kterých spolupráce probíhá velmi dobře, ale to jsou spíše světlé výjimky.

 

Číst dále: Dobrovolní záchranáři – kynologové opět nebyli povoláni

   

Strana 1 z 5

Projekt SAR System CZ

Informační portál a informační systém pro SAR (Search and Rescue) složky integrovaného záchranného systému vzniká pod záštitou Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

                         

Prohlášení

Důležité: Informace, uveřejněné na tomto portálu z jiných zdrojů, slouží výhradně pro účely zpravodajství o aktuální události týkající se pátracích a záchranných akcí a nejsou nijak využity k výdělečné činnosti.

Přihlášení uživatele